web tasarımı web programlama silverlight asp.net web programlama c# web site tasarımı web tasarım firmaları                                        Anasayfa Hakkımızda  Web Tasarım   Hosting  Domain İletişim web tasarım, web tasarımı, web programlama, asp.net, c#, silverlight, web site tasarımı, web tasarım firması, web tasarım şirketi, web sayfası, web dizayn
 
 
  » LİNUX & WİNDOWS WEB HOSTİNG

 

 

 

 

Hosting Nedir?

Hosting firmaların kendi sunucularında sizin belgelerinizin 24 saat internet ortamında ulaşılabilirliğini sağlayan olaydır.
Domain kayıt ettirdikden sonra yapılması gereken bir hosting firmasıyla anlaşıp kendinize bir makina kiralamak yada olanlardan web alanı almaktır.
Aldığınız bu alanla beraber size birer DNS* verilecektir ( örn : ns1.bugraboran.com ns2.bugraboran.com ) Siz bu DNS leri domain paneliniz yardımı ile domainizle eşleştirip bağlantı sağlarsınız.

DNS Nedir?

açılımı Domain Name Server olmakla beraber Domainizin Satın almış olduğunuz web alanıyla bağlantısını sağlar , Domain adınız için mail server, web server gibi işlemlerin tanımlandığı yapıdır. Aylık Transfer (bandwidth) Nedir?

web siteniz üzerine koyacağınız dosyaların internet ağı üzerinden kullanıcılarla paylaşımına internet transferi denir. sizin bir ay içinde web sitenize koyacağınız dosyalar / gelen ziyaretçilerin bilgisayarına giden resim/foto/çizelge/belge lerin toplam boyutudur.

SSL Sertifikası Nedir?

İngilizce deki "Secure Socket Layer" (Güvenli Yuvalar Katmanı) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. SSL, kredi kartı numaraları, kullanıcılara ait özel bilgilerin vb.. 3. kişilerce ulaşılması veya 3. şahıslarla paylaşımın engellenebilmesi için Netscape Communications tarafından geliştirilen bir güvenli iletişim kanalıdır.

FTP Nedir?

File Transfer Protocol olarak açılımını yapabileceğimiz yazımdır. web siteniz ile bağlantı kurmanıza yarar, sitenize erişmek için tarayıcınıza ftp://siteniz.xx yazmanız gereklidir . bazı tarayılarca ftp özelliği olmadığı ve programların bu konudaki hız üstünlüğü göz önüne alındğıında bi program edinmeniz önerilir . en yaygını olarak ; Filezilla diyebiliriz.

MySQL Nedir ?

Bir (ilişkisel) veritabanı yönetim sistemidir.
Tüm verileri tek bir ambara yığmak yerine farklı tablolarda ve veritabanlarında düzenli bir biçimde saklar.
SQL adı verilen, veritabanlarına erişmek için kullanılan en yaygın ve standart dil ile işlemler yapıyor.
Çifte lisanslı bir yazılımdır. Hem Genel Kamu Lisansı'na (GPL) sahip özgür bir yazılım, hem de GPL'in kısıtladığı alanlarda kullanmak isteyenler için ayrı bir lisansa sahiptir. MySQL AB isimli (eski ismi TCX) bir İsveç firması tarafından geliştiriliyor.

»»» Linux & Windows iskenderun Web Hosting, Reseller, Sunucu, VPS, VDS, Dedicated

Hizmetlerimizden yararlanmak ve paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle İLETİŞİM Kurabilirsiniz.

web tasarım

         


Copyright © 2008 BUGRABORAN.COM All rights Reserved.